Comarch ERP Altum – Finanse i księgowość

Obsługa kilku firm w jednym systemie.

Comarch ERP Altum umożliwia prowadzenie pełnej księgowości zarówno w firmie o jednooddziałowej strukturze, jak również w holdingu. Dzięki możliwości obsługi kilku firm w jednym systemie, platforma pozwala jednocześnie na prowadzenie odrębnej i niezależnej księgowości dla każdego z przedsiębiorstw oraz centralne zarządzanie finansami wszystkich jednostek.

Platforma pozwala wykonywać automatycznie wiele działań, które dotychczas wymagały ingerencji człowieka, dzięki temu, praca księgowego staje się znacznie wygodniejsza i prostsza.

System pozwala również w pełni kontrolować stan kondycji finansowej firmy oraz w porę reagować na zmiany, dzięki m.in. analizom należności i zobowiązań.

finanse_ksiegowosc_altum

Zobacz jakie możliwości daje Comarch ERP Altum Handel i magazyn

Zarządzanie artykułami i kontrahentami

Comarch ERP Altum dzięki zastosowanym rozwiązaniom, pozwala obsługiwać sprzedaż niestandardowych produktów. Jest to możliwe dzięki wprowadzonym funkcjonalnościom takich jak m.in.:
• wielocechowość,
• artykuły powiązane,
• typy i jednostki miar,
• kategorie i grupy podziałów.

Zorganizowana obsługa dokumentów

Zarządzanie dokumentami handlowo-magazynowymi w Comarch ERP Altum to m.in.:
• Pełna obsługa procesów sprzedażowo-zakupowych, od zapytania ofertowego, poprzez ofertę, zamówienie, paragon, aż po wystawienie faktury i wysłanie dokumentów na skrzynkę mailową kontrahenta.
• Przejrzyste zarządzanie wszystkimi procesami logistycznymi, dzięki kompletnemu zakresowi dokumentów magazynowych, związanych z przyjmowaniem, wydawaniem czy przesuwaniem towarów pomiędzy magazynami oraz obsługą rozbieżności w dostawach.
• Obsługa transakcji wewnątrzwspólnotowych, możliwość ewidencji i rozliczania faktur zaliczkowych, prowizyjnych oraz proforma.
• Obsługa całego procesu reklamacji w podziale na etapy: od przyjęcia artykułu po uznanie reklamacji i wydanie nowego towaru.
• Możliwość prowadzenia transakcji w walutach obcych.
• Tworzenie dokumentów na bazie innych dokumentów eliminując tym samym wielokrotne wprowadzanie tych samych danych, np. przekształcanie zamówienia sprzedaży w fakturę.
• Dostęp do informacji z urządzeń mobilnych z możliwością przeprowadzenia pełnego procesu zamówienia towarów w siedzibie u Klienta.

Polityka cenowa i rabatowa

Comarch ERP Altum z uwagi na swoje przeznaczenie – obsługa niestandardowych procesów oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb firmy, pozwala na wykorzystanie kombinacji różnych typów cen, cenników oraz typów rabatów. Do najważniejszych funkcji należą m.in.:
• Wielofirmowość (odrębna polityka cenowo-rabatowa dla każdej z firm oraz oddziałów)
• Cenniki i rabaty progowe
• Bony (różne rodzaje bonów i kart podarunkowych).

Kompletne zarządzanie sieciami franczyzowymi

W Comarch ERP Altum przedsiębiorstwa prowadzące swoją działalność w oparciu o własną sieć franczyzową, mogą zarządzać wszystkimi podległymi jednostkami w jednym systemie. Comarch ERP Altum obsługuje sieci franczyzowe o różnej specyfice działania, wykorzystujących różne systemy rozliczeń z franczyzobiorcami.

Gospodarka Magazynowa i zarządzanie zapasami

Dzięki możliwości prowadzenia wielu przedsiębiorstw w jednym systemie, Comarch ERP Altum pozwala tworzyć odrębne i niezależne systemy logistyczne dla każdej z firm. Logistyka w Comarch ERP Altum to m.in.:
• Kontrola stanów magazynowych
• Obsługa konsygnacji
• Zarządzanie opakowaniami

Comarch WMS - magazyn wysokiego składowania

Comarch WMS to system do zarzadzania magazynem wysokiego składowania. Umożliwia zarządzanie oraz realizowanie dyspozycji magazynowych. Współpraca z systemem Comarch ERP Altum odbywa się na poziomie dokumentów magazynowych, które z sytemu są przekazywane do realizacji w Comarch WMS. Realizacja dyspozycji magazynowych odbywa się bezpośrednio w Comarch WMS w oparciu o zbudowaną strukturę magazynu, ustawione algorytmy zarządzania oraz przydzielone dyspozycje.omarch WMS składa się z dwóch aplikacji – Comarch WMS Zarządzanie oraz Comarch WMS Magazynier, które razem umożliwiają kompleksową obsługę magazynu wysokiego składowania.

Chcesz przetestować? Masz pytania?

Umów się na bezpłatną prezentację Comarch ERP ALTUM

bezpłatna prezentacja

„Nasze wdrożenia,
są początkiem długoletniej współpracy…”

Kompleksowość naszych usług oraz wysoki standard obsługi powodują, że klienci mają poczucie stabilności. Znamy procesy zachodzące w firmach oraz doradzamy, jak coraz lepiej prowadzić biznes. Dostarczane systemy IT rozwijają się wraz z firmami naszych klientów. Wdrożenie systemu informatycznego to początek długoletniej współpracy.

Handel i magazyn Comarch ERP Altum