Kasy fiskalne 2015 – z COMPUTERNET bez stresu!

 In Produkty z salonu, Promocje, Wydarzenia

Rozporządzeniem z 4 listopada 2014 roku Minister Finansów przedstawił listę podmiotów, zobowiązanych ustawowo do stosowania kas rejestrujących. Zgodnie z nowelizacją przepisów niektóre podmioty muszą ewidencjonować swój obrót już od 1 stycznia 2015 a niektóre od 1 marca 2015.

Kto musi posiadać kasę fiskalną od 1 marca 2015 roku a nie był objęty wcześniej tym obowiązkiem? Bazując na w/w rozporządzeniu od 1 marca 2015 muszą posiadać kasy rejestrujące m.in. następujące podmioty:

  • warsztaty samochodowe, firmy prowadzące
  • badania i przeglądy techniczne pojazdów,
  • wulkanizatory i punkty wymiany opon,
  • fryzjerki i fryzjerzy,
  • świadczące usługi kosmetyczne i kosmetologiczne,
  • biura rachunkowe (rozliczające PITy roczne podatników),
  • zajmujące się cateringiem i gastronomią,
  • zajmujące się sprzedażą perfum i wód toaletowych,
  • lekarze i dentyści świadczący usługi opieki medycznej,
  • prawnicy ( z wyjątkiem notariuszy).

A zatem kto nie musi mieć kasy fiskalnej?
Rozporządzenie MF z 4 listopada 2014 roku bardzo uszczupliło tą grupę. W zwolnieniach mówi się np. o firmach cateringowych świadczących usługi na pokładach samolotów. Zwolnieni są również notariusze oraz księża.

W jakie kasy fiskalne powinniśmy się zaopatrzyć i co brać pod uwagę?
Przede wszystkim należy brać pod uwagę rodzaj prowadzonej działalności i liczbę dokonywanych transakcji. Polecamy kluczowych polskich producentów. Ich wyroby wyróżnia małe wymiary i waga, ergonomiczne kształty, tanie w eksploatacji, ciche a przede wszystkim przyjazne dla użytkownika. Na rynku są oferowane kasy zarówno z kopią tradycyjną w postaci rolek papierowych jak i z zapisem elektronicznym.

A dlaczego Computernet?
Bardzo ważnym elementem jest profesjonalny zespół, który zajmuje się serwisem kas fiskalnych. Jesteśmy zawsze kiedy klient nas potrzebuje. Zajmujemy się fiskalizacją i programowaniem kas rejestrujących, szkoleniem użytkowników, przeglądami a także aktualizacją grup towarowych. Doświadczenie i dostępność a także atrakcyjna cena to jest to, co nas wyróżnia. Czasem klienci zaopatrują się samodzielnie w kasy przez serwisy internetowe sugerując się ceną. To nie jest dobre rozwiązanie…szczególnie wtedy, kiedy kasa fiskalna po jakimś czasie wymaga naprawy lub aktualizacji.

Mieczysław Remez
Specjalista ds. rozwiązań fiskalnych
COMPUTERNET
ul. Podwale 14, 68-200 Żary
tel. (+48) 68 68 363 03 23; 608 380 323
email: mremez@computernet.com.pl

Recommended Posts